Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

613 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Transferimi i Nainggolan mund te mbyllet edhe perpara 30 qershorit: ja pse!

Corriere – Transferimi i Nainggolan mund te mbyllet edhe perpara 30 qershorit: ja pse!
Inter Club Staff

Nuk eshte e thene qe Interi te jete e detyruar te prese 1 korrikun per te blere Radja Nainggolan dhe qe duhet ta regjistroje me patjeter belgun ne bilancin e vitit te ardhshem.

Sipas Corriere dello Sport eshte keshtu dhe me pas e shpjegon se pse mendon ne kete menyre.

Ja cfare shkruhet ne te perditshmen italiane:

“Ka nje mundesi reale, kjo sepse edhe Roma duhet te sistemoje disa gjera ne bilanc perpara 30 qershorit, qe kjo marreveshje te mbyllet ne 20 ditet e ardhshme e mbase edhe perpara 30 qershorit.”

“Kjo do te ndodhe nese Interi do te arrije te sistemoje disa shitje te mira per plusvalencat ne dy javet e ardhshme, dhe nese Roma do te pranoje nje lojtar te akademise ne kembim pervec parave cash per Nainggolan.”

“Cmimi i belgut pritet te ulet nga 40 milionet e kerkuar ne momentin e pare, edhe pse ka disa gjera per tu sistemuar ende dhe dialogu Roma-Milano vazhdon te intensifikohet cdo dite duke rritur mundesine per nje tratative te suksesshme. Per 28-30 milione euro plus nje lojtar i ri, mendohet se kjo marreveshje do te mbyllet.

Nderkohe Nainggolan nepermjet perfaqesuesve te tij ka bere me dije se nuk ka qene deshira e tij per tu larguar, por drejtuesit kane vendosur ta shesin dhe tani ai nuk ka me asnje deshire per te qendruar pasi ata e kane skarcuar ne kete menyre.

“Nuk eshte vetem nje akt dashurie drejt tifozeve, por ai ka dashur te respektoje kontraten. Ka qene vullneti i Romes ajo qe ka bere ate te ndryshoje mendim. Keshtu, Ninja tani deshiron te transferohet tek Interi dhe e shikon si destinacionin me te mire te mundshem Milanon per te ardhmen e tij.”

“Kina eshte nje mundesi, por e fundit per te sepse ai preferon te shkoje nen urdhrat e Spallettit.”

“Suning deshiron tja beje kete dhurate teknikut te saj edhe pse ai perfiton nje rroge teper te majme: 4,2 milione euro plus bonuse lehtesisht te arritshme qe e bejne te fitojne 5 milione euro ne sezon. Nderkohe edhe Interi kete kontrate pritet ti ofroje lojtarerit, rreth 5 milione euro per 4 vitet e ardhshme.”

Roma ne kete moment ka kerkuar informacione edhe per Valietti, por ndjek me kujdes edhe Zaniolo, Pompetti dhe Merola. Por ai me i kuotuari per tu larguar ne Rome eshte pikerisht Zaniolo.

“Objektivi eshte qe te sistemohet bilanci i 2017-2018 me shitjen e Nainggolan. Po Interi? Qe belgu te futet ne bilancin e ketij sezonin, do te duhen akoma me shume shitje nga ketu deri ne 30 qershor dhe kjo nuk eshte dicka e pamundur duke pare se lista e largimeve eshte shume e gjate, ka nje mundesi te vogel qe kjo te arritet, por eshte shume pak e mundur.

Gjithesesi, per Corriere dello Sport, edhe mund te ndodhe, por vetem koha do e tregoje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.