Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,197 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Merkato, ne mesfushe si mundesi eshte edhe Soriano…

Corriere – Merkato, ne mesfushe si mundesi eshte edhe Soriano…
Bujar Berishaj

Merkato, merkato dhe vetem merkato.

Inter eshte duke punuar qe t’i dhuroj Mancinit profilin ideal per repartin e avancuar. Emrat jane te zakonshem, me Alessio Cercin qe mbetet ne pole position.

Sulmuesi i Atletico Madrid i pelqen edhe Milanit, por rossoneret jane me prapa ne krahasim me Interin. Nje ardhje e mundshme e Xherdan Shaqirit ne Vincente Calderon do te ishte nje shtytje e forte per sukses te tratatives.

Sa i perket kanditaturave tjera mbeten Lukas Podolski dhe Joel Campbell te Arsenal, Mohamed Salah i Chelsea dhe Diego Perotti i Genoa. Ne mesfushe objektivi eshte Lucas Leiva i Liverpool (priten emisare nga Brazili ne Milano javen tjeter) kurse si hipoteze eshte edhe Roberto Soriano i Sampdoria.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.