Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2020

Scroll to top

Top

2,637 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Miranda ka kerkuar shitjen, Interi po kerkon zevendesuesin

Corriere – Miranda ka kerkuar shitjen, Interi po kerkon zevendesuesin
Inter Club Staff

Ne shtepine e Interit mund te jene duke menduar per nje shitje te pamenduar me pare ose me sakte, per nje shitje te pershpejtuar. 

Behet fjale per Joao Miranda. Mbrojtesi brazilian ka kerkuar me shume hapsira sepse deshiron te luaje, por Spalletti ne mendje ka qe te besoje me shume tek De Vrij dhe Skriniar duke i lene brazilianit pak hapsire.

Keshtu, Miranda ka kerkuar qe te largohet qe ne janar pa pritur fare fundin e sezonit.

Por me ke do te zevendesohej Miranda ne rast largimi?

Ne listen e Ausilios eshte Andersen (Sampdoria) Mancini (Atalanta), Romero (Genoa) dhe Godin (Atletico Madrid dhe me kontrate ne skadencen e qershor).

Por Interi tani ne janar do e zevendesonte Miranden vetem me nje huazim, sepse nuk mund te beje dot nje blerje te rendesishme nga ana ekonomike per shkak te FPF.

Nderkohe nga Chelsea vjen ideja Cahill i cili ka luajtur vetem 7 ndeshje me Sarrin dhe konsiderohet adapt per idene qe ka Spalletti.

Ja pse Interi ka qene shume e qarte me Miranden: do te shesim vetem nese gjejme nje shoqeri qe do te paguaje 10-12 milione euro per ty, per ndryshe do te qendrosh ne Milano.

Skuadra te interesuara per Miranden jane Flamengo, Galatasaray dhe PSG por deri me tani asnje oferte ska qene formale.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.