Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

965 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Murillo largohet, Bruma jo. Garay zgjedhje e pare!

Inter Club Staff

Jeison Murillo eshte zyrtarisht ne merkato, gjithmone sipas Corriere dello Sport. 

Ausilio po shtyn drejt Zenit, duke pare se Ezequiel Garay eshte bere zgjedhja e pare dhe objektivi numer nje per mbrojtjen. Konfirmimi vjen nga Corriere qe shkruan: “Kolumbiani eshte ne shitje, nuk ka dyshime. Shpresa zikalter eshte qe ai te bindet per te pranuar Zenitin, duke hequr dore nga deshirat per Premier League. Ausilio, sic dihet tashme, deshiron te beje nje tratative me Zenit dhe te fuse ne kete tratative edhe Garay, qe do te vinte sebashku me nje shume te majme nga Ruset. Per me shume, argjentinasi eshte bere objektivi i madh i mbrotjjes pasi Bruma perfundoi tek Wolfsburg sepse Interi nuk mund ta blinde dot direkt pa u shitur dikush ne mbrojtje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.