Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere ndez alarmin: “Inter, do kemi ndryshime te medha: ne rrezik tre lojtare te paprekshem te Contes?”

Corriere ndez alarmin: “Inter, do kemi ndryshime te medha: ne rrezik tre lojtare te paprekshem te Contes?”
Inter Club Staff

Nje revolucion qe mund te shkoje pertej asaj qe mund te imagjinohet. 

Corriere della Sera ve ne listen e lojtareve qe mund te largohen lojtare qe ne te kaluaren nuk jane cituar kurre si te shitshem.

Jo vetem Lautaro Martinez, ku e ardhmja e tij eshte ne dyshim te forte (oferta e Barcelones nuk eshte konkretizuar dhe do te vazhdoje te mos konkretizohet nese nuk do te vijne 90 milione per te), por edhe Godin, per te cilin eshte folur per nje largim ne te kaluaren mund te largohen.”

“Gjithesesi, sipas informacioneve te fundit, ne merkato mund te perfundojne tre emra qe deri me sot nuk jane permendur kurre ne merkaton ne dalje te Interit.”

“Po flasim per Skriniar, De Vrij dhe Brozovic. Mrbojtesi sllovak qe sapo eshte rikthyer nga tre turne skualifikim, ka merkato ne Angli dhe Interi do te preferonte te shiste ate perpara hollandezit. Pastaj, Brozovic mund ti hape rruge nje si Sandro Tonali.”

Po pse ky revolucion sipas Corrieres? “Per tu rikthyer te fitoje, Interi ka nevoje per nje restyling te thelle, me lojtare te gatshem ne miks me lojtare te rinj.”

“Sandro Tonali eshte prej kohesh nje objektiv, por Vidal mbetet gjithmone ne krye te preferencave te Contes.”

“Edhe pse nje si Paul Pogba do te ishte maksimumi per teknikun italian dhe francezi eshte ne skadence kontrate ne qershorin e 2021.”

Nderkohe, sipas Corriere dello Sport ka dy emra TOP ku mediat duhet te bejne kujdes dhe qe Interi mund te hidhet ne sulm shume shpejt.

I pari eshte Nicolo Zanilolo, ku “duhet patur kujdes si do te zhvillohet situata”, dhe Milikovic-Savic “Cmimi mbetet shume i larte”. Perpara eshte edhe pista Dzeko.

Por ajo qe shqeteson me shume tek Interi eshte fakti se lojtaret e paprekshem jane shume pak dhe mund te preken lojtare si Skriniar, De Vrij apo Brozovic. Gjithmone sipas Corriere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.