Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

424 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere ngre alarmin: “Inter, frike per Barella? Ne vere pritet te vije nje super oferte per te nga…”

Corriere ngre alarmin: “Inter, frike per Barella? Ne vere pritet te vije nje super oferte per te nga…”
Inter Club Staff

Goli dhe assisti ndaj Cagliarit kane nxjerr ne pah edhe njehere nje interes qe vjen nga larg ne kohe, qe ne hapat e pare qe ka hedhur ai ne futbollin profesionist.

Po flasim per Niccolo Barella, emri i te cilit eshte ne listen e klubeve me te medha europiane prej disa kohesh tashme.

Corriere dello Sport ka treguar ate qe po ndodh ne kete moment, dhe ka zbuluar friken e madhe te Interit per talentin italian te saj.

“A e dini qe Barcelona ka kerkuar informacone per te qene veren e shkuar? Por kaosi me humbjet e medha prej Covid19 ka ndaluar gjithcka.”

“Por ne vere, mund te ndryshoje gjithcka, duke qene se te gjitha klubet presin qe gjithcka te permiresohet ne muajt ne vazhdim.”

“Po Interi nga ana e saj? Cfare mendon per kete? Zikalterit nuk duan ta humbasin ne asnje menyre ‘Barellinon’, por perpara ndonje oferte teper te majme, atehere cdo lojtar mund te lekundet.”

“Nderkohe, ne syte e zikalterve, Barella eshte nje tip ‘capitan futuro’ (kapiten e ardhmja), dhe projeksioni i zikalterve per te eshte teper i madh.”

“Logjika te thote kur lexon te tilla gjera se Barella nuk do te levize, e kjo do te ndodhe edhe per shkak te lidhjes se forte qe ai ka me Italine. Ai mund te behet nje lojtar teper i rendesishem per Interin per vitet qe do do vijne por ne futboll kurre mos thuaj kurre. Prandaj Interi per momentin e mban shtrenguar fort Barellen, por normalisht frika per ndonje oferte teper te majme ekziston.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.