Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

394 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere ngre alarmin: “Kurre ne 10 vitet e fundit nje skuader e vendit te pare ka grumbulluar kaq pak…”

Corriere ngre alarmin: “Kurre ne 10 vitet e fundit nje skuader e vendit te pare ka grumbulluar kaq pak…”
Inter Club Staff

Nje vend i pare me kaq pak pike pas kaq shume javesh ne kampionat nuk shihej prej te pakten 10 vitesh.

Kete gj e tregon sot Corriere della Sera, e cila tregon se duhet te kthehemi prapa ne 2012, me Milanin qe ishte ne vend te pare me 52 pike.

Ne ate kohe, prapa ishte Juventusi me 52 pike, e cila me pas edhe fitoi kampionatin ne fund ne kampionatin e famshem te Muntarit.

Por per te bere nej krahasim te arrire per te pare edhe skuadra kaq shume afer njera-tjetres, duhet te kthehemi ne 2001-2002, me Inter, Juventusin dhe Romen ne gare.

“Ne kete moment, pasiguria per fitimin e Scudettos eshte shume e madhe dhe gara eshte shume e hapur ne Serie A.”

“Por duhet thene se skuadra e Inzaghi ka nje ndeshje per te rekuperuar dhe mund te kaloje direkt ne vend te pare.”

“Gjithesesi, sinjalet nuk mungojne dhe jane sinjale negative: mbrojtja eshte bere prej gjalpi ne keto kohe dhe sulmi nuk po di te beje me gola.”

“Inter eshte plot me probleme por gjithesesi mbetet favorite edhe per shkak te kalendarit qe e ka me te lehte.”

“Do te luaje 12 nga 13 ndeshjet e radhes me skuadra nga vendi i shtate e poshte. Ka vetem nje prove te madhe per te kaluar: Juventusin ne Stadium ne daten 20 mars.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.