Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

447 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Paradoksi WM: Sulmi TOP pa sulmues te pare.

Corriere – Paradoksi WM: Sulmi TOP pa sulmues te pare.
Ardis
  • On 29/10/2013, 15:48

Massimo Basile analizon per Corriere dello Sport rendimentin e sulmit te Interin, qe ne menyre paradoksale eshte me i miri ne Serie A ne te njejtin nivel me Romen, pavaresisht se nuk ka nje sulmues te pare te vertete. Nje e dhene qe “te thote shume mbi kapacitetin per te rinovuar e nje tekniku qe ka prodhuar shume sulmues te pare, nga Bonazzoli te Lucarelli dhe Cavani. Pergjigja eshte ne keto dy muajt e pare te kampionatit: ne nente ndeshje zikaltrit kane shenuar 23 here, 9 ne shtepi dhe 14 ne transferte, duke pasur si sulmues te pare, nje sulmues krahu, Rodrigo Palacio. Kane shenuar 10 lojtare te ndryshem dhe Palacio ka shenuar 6 gola”.

Dhe serish: “Interi eshte i tejmbushur me mesfushore qe nuk punojne vetem ne rolin e tyre, sillen si mesfushore krahu, sulmues dhe rekuperues topash. Zikaltrit rekuperojne 2 nga 3 topa ne mesfushe dhe me pas i besojne aftesise nje kunder nje. Vetem ne garen e fundit Interi ka gjuajtur ne drejtim te portes kundershtare 21 here. Per nje teknik kundersulmues, numra te papare por jo te rastit. Shkathtesia eshte dallimi midis te medhajave dhe te tjerave”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.