Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

472 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere paralajmeron: “Digitalbits-Inter, marreveshja eshte shume larg: nuk perjashtohet nje skenar ku…”

Corriere paralajmeron: “Digitalbits-Inter, marreveshja eshte shume larg: nuk perjashtohet nje skenar ku…”
Inter Club Staff

Me sa duket, ndermjet Interit dhe Digitalbits diskutimet po ecin perpara, por dy palet jane ne nje ngerc te thelle.

Mungesa e pagesave nga ana e agjencise se kriptovalutave ka vene goxha ne veshtiresi Interin qe po kerkon te drejtat e saj.

Deri me tani, problemi eshte shume i madh dhe palet jane ulur per te gjetur nje diskutim, por nuk ka pasur asnje progres.

Nderkohe, Corriere dello Sport flet sot per situaten dhe tregon se nuk perjashtohet nje skenar i frikshem ne te ardhmen.

“Inter ka zyrtarizuar ne rrjetet e saj sociale blerjen e Alessia Piazza, portieren e re te skuadres se femrave te lindur ne 1998”.

“Kete gje klubi zikalter e ka bere duke treguar nje fanelle ku sponsori Digitalbits nuk ishte me ne fanellen e tyre”.

“Nderkohe, sponsori do te vazhdoje te jete ne fanellen e Handanovic me shoke ne ndeshjen ndaj Villareal”.

“Gjithesesi, ne kete moment ceshtja eshte goxha larg zgjidhjes dhe ka nje skenar teper te frikshem perpara: qe Inter te nderprese kontraten ne menyre te njeanshme dhe te kerkoje te drejtat e saj monetare ne gjykate e me pas te nise kerkimet per nje sponsor te ri”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.