Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

188 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere paralajmeron: “Inter dhe Inzaghi sot ne Moldavi ndaj Sheriff jane te ‘denuar’: ja pse.”

Corriere paralajmeron: “Inter dhe Inzaghi sot ne Moldavi ndaj Sheriff jane te ‘denuar’: ja pse.”
Inter Club Staff

“Eshte nje ndeshje shume decizive, e njohim rendesine e asaj qe duhet te bejme dhe duhet te tregojme vleren tone edhe ne Europe.”

“Vazhdimesia e kesaj skuadre kohet e fundit me ka bere te kuptoj shume gjera. Pres nje ndeshje te madhe nga Lautaro dhe te tjeret.”

Keshtu eshte shprehur Simone Inzaghi nder te tjera diten e djeshme, por te fjalet e tij fshihet nje “denim” per Interin.

Eshte nje ndeshje me pak fjale, qe eshte shume decizive per sezonin e Interit dhe kush mendon se eshte e thjeshte, gabohet rende.

“Ne kete moment qe po flasim, Interi dhe Inzaghi jane te denuar. Me cfare? Me faktin se duhet te fitojne me patjeter diten e sotme.”

“Ky eshte denimi per Interin. Nje barazim nuk ben pune dhe nje humbje do te ishte katastrofale per zikalterit.”

“Prandaj, nje fitore sot eshte nje detyrim. Duhet fituar kjo ndeshje me dhune dhe me deshire, sepse direkt me pas e ka radhen Champions.”

“Tifozet zikalter kane pritshmeri teper te larta nga kjo jave e Interit. Nje fitore ndaj Sheriff dhe me pas maksimumi ndaj Milanit. Por ndeshja e sotme ka shijen e nje ndeshje me bilete vetem vajtje. Kush gabon, bie.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.