Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Perisic, Inter nuk ka as ndermend ta shese. Nderkohe klubi ka vendosur se do vi njeri ndermjet Berardit dhe Bernardaschit.

Corriere – Perisic, Inter nuk ka as ndermend ta shese. Nderkohe klubi ka vendosur se do vi njeri ndermjet Berardit dhe Bernardaschit.
Inter Club Staff

Edhe Corriere dello Sport vendos vemendjen tek blitzi kroat i Jose Mourinhos: “Duket se Mourinho eshte gati te vere ne tavolinen e Interit plot 40 milione euro per te bindur zikalterit per te shitur Perisic. Vetem se sipas asaj qe thuhet ne Milano, Special One mund ta harroje kete piste: nuk ka asnje shans qe Interi ta shese kroatin e sidomos per ate shifer me nje Suning qe parate nuk i ka problem. Zikalterit nuk do te uleshin ne diskutime per nje shifer me te vogel se 60 milione eurp. Suning e ka treguar qe di ti rezistoje edhe ofertave 70 milione euroshe si ajo e Napolit per Icardin dhe me frazen e famshme qe u be hit e thene nga bosi Zhang: “Ne lojtaret e mire nuk i shesim por i blejme”. Me pak fjale, Perisic eshte i destinuar te qendroje ne Milano sepse me shume sa nje ceshtje ekonomike eshte nje ceshtje teknike: “Nese Perisic do te vazhdoje te quhet fondamental per projektin (dhe per Piolin eshte i tille), nuk ka fare marzh per nje lagim te mundshem. Nderkohe zikalterit kane vendosur se ne veren e ardhshme do te vije nje sulmues krahu: njeri ndermjet Berardit dhe Bernardaschit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.