Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,672 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Pioli zhytje te plote ne boten Inter: dje 11 ore ne Pinetina. Diskutim me lojtaret dhe…

Corriere – Pioli zhytje te plote ne boten Inter: dje 11 ore ne Pinetina. Diskutim me lojtaret dhe…
Inter Club Staff

Rreth 11 ore zhytje e plote ne boten Inter ne Pinetina ne diten e tij te pare si tranjer i Interit. Pioli duket se e ka nisur me idete e qarta.

Corriere dello Sport tregon ate qe ka ndodhur dje de e nis me diskutimet me lojtaret: “Pioli eshte limituar te ilustroje disa koncepte baze, ne pritje te hyrjes ne specifikime kur grupi te jete i plote. Keshtu: ai kerkon nje skuader te bashkuar, vullnet, sakrifice, autostime dhe bindje per cilesite e secilit. Gjithckaje i bashkohet nje skuader me kualitete individuale te padiskutueshme, e cila kerkon receten ideale per te filluar qe te mare edhe rezultate te kenaqshme.

Ndermjet stervitjes se paradites dhe asaj te pasdites, per tranjerin zikalter ka pasur kohe edhe te shkembeje disa ide me Zanettin, Ausilion, Gardinin, Steven Zhang dhe Jun. Nuk mund te mungonte natyrisht as tema e merkatos.

“Skuadra eshte e shumte ne numer dhe Pioli eshte totalisht dakort me idene qe te zvogelohet ne janar, sidomos ne sulm – tregon Corriere dello Sport. Nderkohe, Ausilio ka filluar qe prej javesh te punoje te pakten per nje blerje, nje mbrojtes krahu. Ne majen e deshirave zikalter eshte Darmian. Per tu vleresuar, ne javet e ardhshme, eshte edhe nje mbrojtes qendre i cili duket se eshte i domosdoshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.