Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

298 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Politano shpaguan besimin e Spallettit: ja motivet per te cilat ai eshte zgjedhur!

Corriere – Politano shpaguan besimin e Spallettit: ja motivet per te cilat ai eshte zgjedhur!
Ardis
  • On 16/10/2018, 19:20

Shpesh here titullar, pothuajse gjithmone mbi pritshmerite dhe nje impakt me realitetin zikalter qe shume pak e prisnin nje gje te tille.

Me pas goli kunder Cagliari-t. Matteo Politano po konfirmon kualitetet e tij dhe po i mbyll gojen te gjitheve atyre qe mendonin se do dilte FLOP.

“Shume mire, Spalletti tashme pret qe ai gol i realizuar kunder Cagliari-t te jete i pari nga shume te tjere qe do te realizoje – thekson Corriere dello Sport -.”

“E ka dashur dhe e ka zgjedhur, ne fakt, vetem sepse di si te ndeshkoje kundershtaret. Realizimi i golave, eshte vetem nje aspekt i lojes se tij.”

”Per me teper, elemete te tjere si, shpejtesia dhe kapaciteti per te kaluar lojtaret ne dribbling, precizioni ne krosime dhe zakoni per te realizuar goditjet e denimit.”

De Vrij tashme ka perfituar prej tij, duke marre nje top nga Politano qe i duhej vetem ta shtynte ne porte nepermjet goditjes me koke, kunder Torino-s.

Me pas i takon Nainggolan-it te perfitoje ne limitet e zones se rrepstesise, ku ka marre nje pasim nga Politano dhe e ka transformuar ne gol, kunder Bologna-s.

Pjesa tjeter jane performanca te nje vazhdimesie te madhe dhe me dendesi.

Dhe kur behet fjale qe te futet ne loje nga pankina, Politano perhere eshte pergjigjur i gatshem, hera e fundit ishte ne ndeshjen kunder SPAL mbas pushimit kur mbaroi pjesa e pare”.

Tashme ndeshja kunder Milan-it, te cilit i ka shenuar dy gola, por qe ka humbur 3 nga 4 ndeshjet.

Politano kerkon te vazhdoje qe te jape performanca te mira me Inter-in edhe per te rifituar vendin ne kombetaren italiane, per momentin jashte zgjedhjeve te trajnerit azzurro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.