Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

531 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Rilindja e Interit: ja te gjitha arsyet!

Corriere – Rilindja e Interit: ja te gjitha arsyet!
Inter Club Staff

Corriere dello Sport ne faqet e saj sot ka analizuar “rilindjen” e Interit dhe ka nenvizuar disa pika kyce te saj.

Zikalterit kane shkelqyer edhe ndaj Milanit edhe pse mungoi fitorja aq shume e deshiruar.

Por jo vetem mekanizmat e mesfushes dhe sulmit funksionojne, por edhe mbrojtja eshte rikthyer perfekte dhe tashme ka pese ndeshje qe nuk peson asnje gol, gje qe nuk ndodhte prej 13 vitesh.

Sipas Corrieres, celesi i pare eshte Marcelo Brozovic i cili eshte rikthyer ne nje titullar stabel.

Kroati bashke me Gagliardinin po tregohen nje dige e pakalueshme perpara mbrojtjes me njerin qe ben me shume pune te piset me top dhe me tjetrin qe luan me shume me top.

Tjeter celes eshte Cancelo, i cili eshte kthyer ne nje vlere te shtuar ne fazen e mbajtjes se topit.

Por nuk duhet te harrojme as Rafinha, i cili me ne fund eshte ne nivele qe mund te vendosi nje ndeshje edhe i vetem.

Faktore te tjere te rendesishem per kete rilindje te zikalterve, eshte rikthimi i nje forme fizike ne pergjithesi shume me te mire por edhe nje bindje mentale per forcen e skuadres.

Ne fund, gjeja qe permendem ne fillim por edhe me e rendesishemja: rendimenti i mbrojtjes. Ne fakt edhe kur Interi ishte ne krize, ky repart ka qene shume i forte por me nje Inter ne forme, ky repart behet thelbesor duke i lejuar shokeve te skuadres te luajne me qetesi perpara.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.