Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

342 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Rinovim kontrate per Ranocchian. Dhe Handa…

Corriere – Rinovim kontrate per Ranocchian. Dhe Handa…
Ardis
  • On 04/09/2013, 11:08

Corriere dello Sport shkruan per rinovimet e kontratave ne shtepine Inter. Deri ne fund te sezonit Branca dhe Ausilio do te futen ne tratativa per te arritur nje marreveshje me Andrea Ranocchian, te cilit i skadon kontrata me 2015. Mazzarri e konsideron te rendesishem, cka do te thote se do behet gjithcka per te rinovuar kontraten e tij. Edhe Samir Handanovic do te rinovoje kontraten ne rast se perserit nje sezon si ai qe kaloi, duke u bere gardian dhe hero i portes zikalter. Ndersa per rinovimin e kontrates se McDonald Mariga eshte nje gje e sigurte: me 2014 skadon, kontrata e lojtarit nga Kenia do te rinovohet me te pakten nje vit  qe me pas te shkoje te luaje te Parma ne huazim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.