Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

746 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Sa shume surpriza ne fushe per Interin ndaj Frosinones: ja formacioni i Spallettit

Corriere – Sa shume surpriza ne fushe per Interin ndaj Frosinones: ja formacioni i Spallettit
Inter Club Staff

Luciano Spalletti po behet gati qe te pergatise skuadren per nje periudhe shume te veshtire perballjes qe do te nise me Frosinonen te shtunen ne darke. 

“Ndermjet Frosinones dhe Tottenham, me pak fjale do te shohim dy Inter te ndryshem ne fushe.”

“Eshte e pashmangshme qe te mos filloje gjithcka nga Nainggolan: shpresa eshte se ai ka pasur kohen e nevojshme per tu rekuperuar plotesisht dhe se eshte gati per zjarr.”

“Dje, mesfushori belg eshte rikthyer te punoje me grupin dhe ne ditet e ardhshme Spalletti do te marre pergjigjet e sakta per gjendjen e tij.”

“Eshte shume e mundshme qe ndaj Frosinones te luaj vetem nje copez ndeshje per te qene me i gatshem ne Londer kunder Tottenham.”

“Por per Spallettin ne kete ndeshje ka edhe shume dhimbje koke: Vrslajko e sigurt nuk do te luaje per shkak te problemit te pesuar me komebtaren. Rikthimi i tij ne rastin me te mire do te jete ne Londer por mbase edhe me Romen. Por per te nuk ka siguri.”

“Keshtu ne mbrojtje do ta kete radhen te luaje D’Ambrosio ndersa ne mesfushe do te kete hapsire per Borja Valero.”

“Per sa i perket sulmit, Icardi pritet ta nise nga stoli ndeshjen edhe pse dje shenoi me Argjentinen: si titullar do te luaje Lautaro Martinez.”

“Po ashtu edhe Dalbert do te luaje ne vend te Asamoah sepse ky i fundit ka edhe nje problem te vogel fizik dhe Spalletti e deshiron ne top forme ne Londer.”

“Ne mbrojtje me shume pritet te pushoje Skriniar se sa De Vrij sepse ky i fundit nuk ka luajtur me Hollanden ne ndeshjet e kombetares. Joao Miranda nga minuta e pare nderkohe.”

“Ne mesfushe pastaj Spalletti do te zgjedhe nje ndermjet Joao Mario, Vecino dhe Gagliardini.”

“Nderkohe ne sulm Candreva duhet te luaje nga minuta e pare me Keita ne te majte me shume se sa Politano dhe Perisic te cilet do te marin skenen ndaj Tottenham ne Londer.

Ky eshte formacioni i mundshem sipas Corriere dello Sport: 

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Milan Skriniar

Stefan De Vrij

Henrique Dalbert

Borja Valero

Matias Vecino

Keita Balde

Joao Mario

Antonio Candreva

Lautaro Martinez

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Miranda, Dalbert; Borja Valero, Vecino; Keita Balde, Joao Mario, Keita; Lautaro Martinez.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.