Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

515 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere shume e ashper: “Tek Interi po luan nje lojtar me deciziv se Cristiano Ronaldo, por askush nuk flet…”

Corriere shume e ashper: “Tek Interi po luan nje lojtar me deciziv se Cristiano Ronaldo, por askush nuk flet…”
Inter Club Staff

Asnje problem per Interin qe ka zhbllokuar keshtu ndshjan ndaj Bolognas dhe me pas ne fund ka fituar 3-1.

Protagonist absolut edhe njehere ka qene Romelu Lukaku, autori i golit te 3-1 dhe gjithmone e me shume deciziv per kete Inter.

Corriere dello Sport shkruan keshtu per te: “Edhe ne kete ndeshje, diferencen per Interin ne loje e ka bere Romelu Lukaku.”

“Nuk ka menyre per ta markuar ate dhe me sa duket, e vetmja menyre qe mund ta limitosh pak, eshte ti vesh dy lojtare vetem atij nga pas.”

“Por dy ishin lojtaret qe ishin pas tij te momenti i golit dje, por ai arriti te shenonte perseri me thjeshtesi te plote por edhe me dhune.”

“Deri me tani ai ka shenuar 17 gola, 5 me Belgjiken dhe te tjeret me Interin, ku ka shenuar 37 ne total si zikalter ne 2020.”

“Diten e djeshme, ne nje dyluftim trup me trup me Tomiyasu, ashtu si pritej, ai qe perfundoi ne toke ishte pikerisht japonezi.”

“Sot Romelu eshte me deciziv tek Interi nga sa eshte edhe Cristiano Ronaldo tek Juventusi, edhe pse kete nuk e permend askush.”

“Nuk po flasim se Lukaku eshte me i mire, por po themi se si ai po e merr skuadren perdore. Lukaku nuk pret lojen ta ndihmoje, ai e merr lojen, e ndihmon, e mbeshtet, dhe ne fund, e mbyll.”

“Luan per skuadren dhe i jep ndihme manovres. Eshte gjithmone ideal. Kjo nuk ka qene paraqitja e tij me e mire, sepse ka gabuar nje gol qe sduhet ta kishte humbur, por prezenca e tij, spondat, assistet, fiziku dhe forca, i japin Interit nje dore te rendesishme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.