Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,792 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Spalletti, cfare fillimi me Interin. E sigurt qe nje barazim coi per dreq gjithcka?

Corriere – Spalletti, cfare fillimi me Interin. E sigurt qe nje barazim coi per dreq gjithcka?
Inter Club Staff

Trembedhjete pike ne pese javet e para te kampionatit, nje nisje super per Interin e drejtur nga Spalletti. Kurre me pare nuk kishte ndodhur qe tekniku italian ta kishte nisur me mire nje kampionat ne Itali. Kishte ndodhur vetem me Zenitin ne vitin 2012/2013. Kete gje evidenton sot Corriere dello Sport e cila pas shiut te kritikave pas 1-1 ndaj Bolognes (as nuk ishte nje humbje 0-4 qe te kishte kaq shume kritika) kujton se ne fund te fundit Interi numeron 13 pike nga 15 te mundshme.

“Ne shtepine zikalter ishte nevoja per nje nisje te tille. Pas falimentit te fund sezonit te shkuar, dhe nje merkato qe pak veta la te kenaqur, per ambjentin ishte teper e rendesishme qe qetesine ta gjenin tek rezultatet. Nga kjo ane, zikalterit kane bere shume mire. Te pakten deri ne ndeshjen ndaj Crotones, Interi kishte fituar cdo ndeshje dhe ishte konsideruar si nje skuader shume e kujdeshme, solide, mbase jo spektakolare, por gjithesesi efikase. Mjaftoi nje barazim ndaj Bolognas per te ngritur nje re dyshimesh per sa i perket te ardhmes, por edhe gjendjes mentale te skuadres zikalter. Eshte e dukshme qe ne keto gjykime peshojne edhe ndodhite e te shkuares por ky Inter me Spalletin me siguri qe eshte dicka tjeter dhe meriton besim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.