Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,896 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Spalleti ka nje ide: rikthimin e Duncan!

Corriere – Spalleti ka nje ide: rikthimin e Duncan!
Inter Club Staff

Gjejne konfirmim zerat e pare te FcInterNews.it rreth vullnetit te klubit zikalter per te rikthyer ne baze Alfred Duncan.

“Duncan vleresohet nga zikalterit tek 10 milione euro, e mund te jete nje blerje e frutshme duke pare moshen e tij te re (24 vjec) por edhe pse ai mund te futet ne listen Uefa (kur Interi te rikthehet ne kupat e europes…) si nje element i dale nga te rinjte zikalter. Sassuolo nuk deshiron ta lere djaloshin dhe rruga per tek ai nuk eshte dhe aq e thjeshte”, shpjegon Corriere dello Sport. Spalleti e deshironte lojtarin edhe tek Roma, ku tani eshte Di Francesco i cili po shtyn gjithashtu ta kete ne kryeqytet. “Interi do te provoje ta mare duke futur edhe ndonje lojtar te ri ne marreveshje, por me shitjen e Pellegrinit tek Roma, te bindesh Squinzin te heqe dore edhe nga Duncan do te jete e veshtire…” – lexohet ne faqet e te perditshmes italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.