Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

669 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Spalletti ka tre dyshime: ja formacioni i mundshem ndaj Milanit!

Corriere – Spalletti ka tre dyshime: ja formacioni i mundshem ndaj Milanit!
Inter Club Staff

Asnje rrezik per Marcelo Brozovic, i cili edhe dje ka punuar ne menyre te diferencuar perseri. 

“Brozovic duhet  te jete ne fushe jo vetem ndaj Milanit por edhe tre dite pas derbit, kunder Barcelones, ne Camp Nou.”

“Mbase per nje pushim do te mendohet vetem kur te jete ndeshja ndaj Lazios me 29 tetor – shpjegon Corriere dello Sport -.”

“Nderkohe sot priten disa rikthime te tjera ne Appiano Gentile ku disa lojtare do te rikthehen nga Appiano Gentile.”

Per sa i perket formacionit ne derbi, dyshimet jane te limituara dhe trete tille.

“Nje nga pasigurite ka te beje me mbrojtesin e krahut te djathte ku per nje vend titullari jane ne gare D’Ambrsio dhe Vrsaljko: do te luaje ai qe do te jete me mire fizikisht.”

“Ne mesin e fushes nderkohe po luan shanset e tij Gagliardini sepse Vecino do te rikthehet ne Pinetina vetem te enjten bashke me Icardin dhe Miranden. Ne fund, Politano mbetet ne avantazh ndaj Candreves ne krahun e djathte te sulmit.”

Nderkohe, sipas Corriere dello Sport, ky do te jete formacioni i Interit ne derbi:

INTER (4-2-3-1):

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Stefan De Vrij

Milan Skriniar

Asamoah

Marcelo Brozovic

Roberto Gagliardini

Radja Nainggolan (trekuartist)

Matteo Politano

Ivan Perisic

Mauro Icardi

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.