Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

459 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Suning e ka me nxitim te madh: ja kur do te zyrtarizohet Marotta! Por ka nje motiv te fshehur…

Corriere – Suning e ka me nxitim te madh: ja kur do te zyrtarizohet Marotta! Por ka nje motiv te fshehur…
Inter Club Staff

Giuseppe Marotta do te zyrtarizohet menjehere pas ndeshjes me Tottenham?

Sipas Corriere dello Sport, kjo mund te ndodhe vertete.

“Per momentin flitet per nje hipoteze qe me kalimin e kohes po fiton goxha terren. Me shume per kete do te marrim vesh nga sot e mbrapa sepse do te rikthehet ne Milano Steven Zhang.”

“Do te jete ai qe pasi te shikoje Inter-Frosinone ne San Siro do te thote se kur do te zyrtarizohet “goditja e madhe” ne nivel drejtues nga ana e Suning.”

“Duke pare qe koha teknike per nje marreveshje te tille luan rolin e vet, mendohet se ditet pas Inter-Tottenham jane perfekte per te dhene kete zyrtarizim.”

“Cdo dite pas dites se enjte mund te jete ajo e duhura per te zyrtarizuar gjithcka. Pastaj tashme te gjithe e dine qe Interi ka marre nje nga drejtuesat me fitues te historise se futbollit italian. Ta mbante te fshehur nuk do te kishte asnje sens.”

“Ideja e klubit eshte qe Marotta te punoje me Ausilion dhe Baccin ne menyre qe te ndertoje nje skuader merkatoje te vlefshme dhe qe do te kete pak konkurente ne te gjithe Europen.”

“Me shume, Marotta di ta beje ne menyre perfekte punen e tij ndermjet anes teknike dhe komunikimin me pronaret duke pare se sa ne menyre brilante ka punuar pikerisht keshtu ne te kaluaren.”

“Suning e ka me nxitim qe ta zyrtarizoje kete goditje dhe mbase mund te jete edhe e qellimte qe Marotta te zyrtarizohet perpara ndeshjes me Juventusin.”

Le ta pranojme, nje si Marotta e frikeson jo pak ish-skuadren e tij po do te trazonte jo pak ujrat e ish-derbit te Italise…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.