Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

858 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Suprizon Spalletti: ne krahasim me CHL, ja tre ndryshimet dhe formacioni i mundshem

Corriere – Suprizon Spalletti: ne krahasim me CHL, ja tre ndryshimet dhe formacioni i mundshem
Inter Club Staff

Duket se do te kete te reja ne shtepine Inter per sa i perket ndeshjes se neserme ne transferten e Genovas.

Interi do te perballet me Sampdorian dhe Spalletti ne menyre surprize po mendon per Keita Balde nga minuta e pare ne krah por edhe dy ndryshime te tjera ne krahasim me ndeshjen ndaj Tottenham.

Nderkohe ne stol rikthehet edhe Lautaro.

Ky eshte formacioni i mundshem i Interit ndaj Sampit sipas Corriere dello Sport:

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio (i rikthyer pas problemit qe e la jashte ndaj Tottenham. Nese do te luaje do te jete nje rikthim surprize duke qene se ne fillim u mendua per nje demtim me te rende).

Stefan De Vrij

Milan Skriniar

Asamoah

Brozovic

Gagliardini

Radja Nainggolan (trekuartist)

Keita Balde (sulmues i majte) 

Matteo Politano (sulmues i djathte)

Mauro Icardi

FORMACIONI (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Brozovic; Politano, Nainggolan, Keita Baldé, Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.