Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

861 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Thohir i sigurte: kerkon nje Moratti president.

Corriere – Thohir i sigurte: kerkon nje Moratti president.
Ardis
  • On 13/11/2013, 12:27

Sipas Corriere dello Sport, indonezianet do te qendrojne ne pozicionet e tyre: duan nje pjesetar te familjes Moratti qe te beje presidentin. “Deri pak jave perpara – shkruhet – Massimo ishte i gatshem te pranonte, por kohet e fundit skenari ka ndryshuar. Duket ne fakt se, sebashku me kolltukun e presidentit nuk jane me kompetencat per pjesen sportive per nje ose dy sezone qe padroni kishte vene si kusht themelor per te qendruar ne postin e tij. Nje post honorifik nuk e terheq me. Ja si shpjegohet edhe bisedimet midis Angelomario dhe Thohir, te shpeshta edhe ne muajt e shkuar, kohet e fundit jane intensifikuar me shume: manjati, nese nuk e bind Moratti senior, do te donte qe ne krye te shoqerise te ishte Moratti junior qe, sic ndodh prej kohesh, do te vazhdoje te kete nje rol perfaqesues ne Federaten Italiane. Presidenca e mbajtur nga familja Moratti per te pakten nje deri ne dy vjet eshte per indonezianet thelbesore. Vetem ne rastin e refuzimit te dyfishte, Thohir duhet te pershpejtojë procesin dhe te marre presidencen paraprakisht”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.