Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

867 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere ve me shpatulla pas murit Karamoh: Vleresim shume i keq per talentin zikalter!

Corriere ve me shpatulla pas murit Karamoh: Vleresim shume i keq per talentin zikalter!
Inter Club Staff

Pavarsisht nje ndeshje totalisht te dominuar kunder nje Cagliari qe nuk u pa kurre, Corriere dello Sport gjen menyre qe te japi vleresim te keq per nje njeri ne notat e saj: Karamoh.

Corriere i ka vene noten me te ulet talentit zikalter.

Ja notat e Corriere dello Sport:

HANDANOVIC 6 – Cagliari nuk ben asnje gjuajtje. Te vetem sforco qe ben eshte te pastroje zonen nga topat e Interit.

CANCELO 7 – Shenon golin e pare me zikalterit me nje goditje qe me shume mundesi ishte nje krosim. Shtyn ne menyre konstante.

SKRINIAR 6,5 – Pas Papu Gomez, tjeter ndeshje fenomenale. Kalon nje mbremje te qete por peson disa goditje qe fatmirsisht jane pa pasoja.

MIRANDA 6,5  – Nuk djersit shume per te ndaluar sulmuesit kundershtare. Ne fund te ndeshjes kerkon nderrimin.

D’AMBROSIO 6,5 – Detyrat e mbulimit jane te thjeshta dhe ai ndihmon Perisic. Shume mire.

GAGLIARDINI 6 – Aksi me Brozovic konfirmohet se funksionon. Problemi eshte kofsha e tij qe ben ‘crack’.

BROZOVIC 7,5 –  Rikthehet tek goli pas nje faze te tere. Me pak efikas dhe preciz, por zgjedhjet e tij ne fushe kane gjithmone nje logjike.

KARAMOH 5,5 – Ka meriten qe kerkon gjithmone levizjen e pare. Por shume keq perpara porte ku gabon shume.

RAFINHA – 6,5  – Teknike dhe shpejtesi. Krijon superioritet ne mesfushe. Nje assist, por gabon nje gol pothuajse te bere.

PERISIC 7,5 – Krahu i majte eshte zona e tij. Ndizet menjehere duke bere nje ndeshje te madhe dhe duke gjetur edhe golin ne fund.

ICARDI 7 – 25 gola ne kampionat. Rikthehet te shenoje dhe Interi rikthehet te fitoje. Mbase nuk eshte rastesi…

BORJA VALERO (nga minuta e 36 e pjeses se dyte) 6 – Kesaj radhe ritmi eshte ai i duhuri. Administrim i mire.

CANDREVA (nga minuta e 31 pjeses se dyte) 6 – Per pak nuk arrin golin qe i ndalet nga dora e Andreollit.

RANOCCHIA (nga minuta e 38 e pjeses se dyte) – pa note.

SPALLETTI 7 – Pasi tha se do te konfirmoje mbrojtjen me tre, hedh ne fushe ate me 4 dhe ndez motorret e kraheve. Interi rikthehet tek fitorja pas tre ndeshjesh pa shenuar.

Nderkohe qe  te gjitha mediat dhe gazetat ne Itali kane vleresuar paraqitjen e Interit por edhe te Karamoh, Corriere ve me shpatulla pas murit nje talent 19 vjecar per dy raste te humbura ne nje ndeshje qe mbaroi 4-0 ku ai luajti shume mire.

Ndonjehere gazetat italiane nuk kuptohen se ku duan te dalin…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.