Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,427 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Vrsaljko, shtyhen vizitat mjekesore tek Interi: ja arsyeja

Corriere – Vrsaljko, shtyhen vizitat mjekesore tek Interi: ja arsyeja
Inter Club Staff

Puna e mrekullueshme e Piero Ausilios me Atletico Madrid dhe bashke me bashkepunimin e cmuar te agjkentit Beppe Riso ka ber qe Sime Vrsaljko te prese nje bilete te menjehershme per Milano duke plotesuar keshtu vendin vakant te Interit ne krahun e djathte te mbrojtjes. 

Kete gje e ka konfirmuar edhe Corriere dello Sport qe ka konfirmuar shifrat e dhena dje nga Gianluca Di Marzio por edhe nga Gazzetta dello Sport.

Edhe sipas tyre, lojtari do te vije ne Milano per 6,5 milione euro huazim dhe 17,5 milione euro te drejte blerje nese Interi do te vendose ta bleje ne fund te sezonit.

Me Boterorin ne mes, koha e tratatives u zgjat pak por tani po priten vizitat mjekesore.

Keto te fundit duket se jane shtyre per pak dite, sepse doktor Volpi (doktori i Interit) eshte jashte Italise (me shume mundesi me pushime) dhe do te rikthehet brenda pak ditesh.

Keshtu ne kete menyre shtyhen kontrollet mjekesore dhe bashke me to edhe firma ne kontrate dhe zyrtarizimi i marreveshjes.

Nderkohe dje palet, Giuseppe Riso nga njera ane qe eshte agjenti i lojtarit dhe Interi, kane punuar deri ne oret e vona per te perfeksionuar marreveshjen ndermjet lojtarit dhe klubit.

Tashme nuk ka asnje pengese qe kjo tratative te shkoje ne port.

Per te mos rrezikuar te mbaje ne shtepi nje lojtar te pakenaqur, ne fund te fundit Atletico eshte dorezuar perballe deshires se tij per te ardhur ne Milano por per ta pare zyrtarisht nje lojtar te Interit, duket te presim edhe pak rikthimin e doktor Volpit. Gjithmone sipas asaj qe thote Corriere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.