Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

283 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Zanetti ne skadence, ndoshta per Morattin…

Corriere – Zanetti ne skadence, ndoshta per Morattin…
Ardis
  • On 10/09/2013, 12:25

Nga e perditshmja Corriere dello Sport vjen nje analize perkushtuar te gjithe futbollisteve qe jane me kontrate ne prag te skadences. Midis tyre eshte edhe kapiteni i Interit, Javier Zanetti“Eshte nje nga bandierat me te dashura per tifozet zikalter – shkruhet te Corriere dello Sport -, por duhet pare se ne cfare gjendje eshte ai mbas demtimit. Ne rast se do te varej nga Moratti nuk do te kishte dyshime: firmosje e kontrates se re dhe pike. Por sic po ndodh, pronaret ne shoqerine zikalter po ndryshojne”.

Por nuk behet fjale per te vetmin largim te mundshem ne shtepine Inter: Diego Milito, ne fakt, nuk e ka mohuar asnjehere deshiren per tu kthyer ne Argjentine, ndersa per Esteban Cambiasso-n  tratativat per rinovimin e kontrates eshte e lidhur me reduktimin e pageses se tij aktuale, jo shume komfort politikes se re te shoqerise.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.