Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

522 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbardh gjithcka: “Ja cfare ndodhi dje ne takimin Zhang-Inzaghi-Marotta: eshte vendosur per…”

Corriere zbardh gjithcka: “Ja cfare ndodhi dje ne takimin Zhang-Inzaghi-Marotta: eshte vendosur per…”
Inter Club Staff

Duhet gjendur normalisht momenti i duhur per te bere goditjet, por vendimi eshte marre tashme ne diten e djeshme ne takimin e ndodhur me videokonference.

Keshtu shkruan Corriere dello Sport per takimin e ndodhur dje ndermjet Steven Zhang, Marotta dhe Simone Inzaghi.

“Cfare ndodhi dje ne takim? E thjeshte: u fol dhe u vendos per merkaton. Inzaghi tha deshirat e tij, drejtuesit bene emrat e tyre dhe Zhang dha driten jeshile per parate.”

“Por pertej nje goditje ne sulm, ku emri eshte gjithmone ai i Caicedo ne huazim nga Genoa per gjashte muaj, duket se goditja e madhe do te ndodhe diku tjeter.”

“Po, pikerisht ne krahun e majte, ku Gosens do te vinte nga Atalanta. Ose do te vije gjermani, ose nuk do te vije asnje.”

“Keshtu eshte vendosur dje ne kete takim ku eshte marre edhe vendimi qe Interi te investoje ne kete merkato.”

“Nderkohe, ne tavoline behet fjale per nje investim shume te rendesishem qe edhe Atalanta nuk e refuzon dot per shkak te kontrates se gjermanit.”

“Ai eshte ne skadence ne 2023 dhe nuk deshiron te rinovoje. Cdo dite qe kalon cmimi i tij ulet me shume nderkohe nga ana tjeter mardheniet e Zhang me presidentin e Atalantes jane vertete teper te mira.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.