Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 5, 2020

Scroll to top

Top

1,248 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Zbulohet premtimi qe Marotta i ka bere Contes per sa i perket sulmuesit te kerkuar

Corriere – Zbulohet premtimi qe Marotta i ka bere Contes per sa i perket sulmuesit te kerkuar
Inter Club Staff

Interi vazhdon qe te qetesoje Antonio Conten per sa i perket merkatos hyrse por edhe asaj dalese te skuadres zikalter. 

Inter duhet qe te forcoje shume per te arritur tek nje sulmues sa me shpejt te jete e mundur sepse per momentin tekniku zikalter eshte i detyruar te perdore vetem Esposito dhe Perisic ndaj Tottenham.

“Pervec se ka bisedime cdo dite me Conten (dihet se sa kerkues eshte ai zakonisht…), udhetimi drejt Anglise mund te jete shume i vlefshem per te folur me prokuratore dhe drejtues atje.

Ne zyrat londineze te Manchester United nuk duhet te kete njeri duke pare se skuadra do te jete e impenjuar ne Cardiff kunder Milanit (ku Lukaku nuk eshte grumbulluar). Por ne Londer mbetet gjithmone nje vend per te diskutuar merkaton e per te shpejtuar dicka.”

“E keshtu, idete e Interit ne kete moment kane nevoje te kthehen ne tratativa reale sepse koha nuk premton dhe deshira e Contes nuk po permbushet.”

“Nga burimet afer Interit flitet se brenda javes se ardhshme Conte do te kete sulmuesin e pare dhe me pas klubi do te perqendrohet per sulmuesin e dyte. Kete gje ata ja kane komunikuar edhe Contes.”

“Keshtu, deri te dielen tjeter Interi do te kete nje sulmues ndersa ne pjese e dyte te gushtit me te gjitha gjasat edhe sulmuesin tjeter.”

Kjo eshte ajo qe tregon Corriere dello Sport. Me i aferti duket Edin Dzeko por te mos harrojme asnjehere fjalet e Marottes qe tha se “merkato eshte plot me te papritura”. Ai nuk eshte dikush qe qendron i papregatitur asnjehere. Dikush qe nuk para tregon planet e tij per mediat, natyrisht qe po. Prandaj duhet te presim e te shohim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.