Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

225 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Conte sot do te perballet me nje nga tabute e tij me te medha ne karriere: ja detajet.”

Corriere zbulon: “Conte sot do te perballet me nje nga tabute e tij me te medha ne karriere: ja detajet.”
Inter Club Staff

Conte me sa duket diten e sotme do te kete kunder edhe te gjithe precedentet e meparshem ne Kupen e Italise.

Eshte pikerisht Corriere dello Sport qe ne numrin e saj te perditshem thekson se si ky kompeticion eshte nje tabu e vertete per Conten.

“Pavarsisht se me Juventusin ai ka dominuar ne tre kampionate me radhe, ai gjithmone ka deshtuar te kompeticioni i dyte.”

“Kete gje nuk e themi ne, por e thote vete historia: Conte sa here ka tentuar ta fitoje, asnjehere nuk ja ka dale.”

“Njehere eshte ndalur nga skuadra e Napolit ne finale, njehere nga Lazio ne gjysmefinale dhe njehere tjeter nga skuadra e Romes ne 1/4.”

“Por te mos harrojme se i ka shkuar keq edhe sezoni ne shkuar, kur perseri nga Napoli eshte ndalur ne gjysmefinale.”

“Nderkohe, ne dy takimet qe ka pasur me Milanin ne te kaluaren e tij me Juventusin ne kete kompeticion, ka fituar gjithmone ai.”

“Kjo eshte edhe nje arsye me shume qe Conte ta doje shume kete kompeticion, duke qene se nuk e ka fituar asnjehere. Prandaj ai e ka perseritur disa here se ky eshte nje kompeticion qe meriton respekt.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.