Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

525 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Dalbert tek Fiore ben te lumtur… Nice. Ja pse francezet do te perfitojne 6 milione euro.”

Corriere zbulon: “Dalbert tek Fiore ben te lumtur… Nice. Ja pse francezet do te perfitojne 6 milione euro.”
Inter Club Staff

Dalbert Henrique me ne fund ka pranuar destinacionin Firenze dhe eshte transferuar keshtu tek Fiorentina.

Ka qene nje operacion i dyfishte ai per Dalbert sepse ka pare edhe Cristiano Biraghi qe ka levizur ne destinacionin e kundert, drejt Milanos nga Fiore.

Por dy operacionet po aq te lidhura sa ngjajne ne pamje te pare, po aq nuk jane: kjo sepse dy operacionet dhe blerja e mundshme e lojtareve nuk varen nga njera-tjetra.

Vetem pak minuta me pare eshte zyrtarizuar nga Interi blerja e Biraghi nderkohe qe po pritet te zyrtarizohet edhe ajo e Dalbert nga Fiorentina.

Por pikerisht per kalimin e Dalbert, Corriere dello Sport zbulon sot se ka dicka ne kete marreveshje qe ben te lumtur skuadren e Nice dhe me pak skuadren e Interit.

Klubi francez vete e kishte tentuar mbrojtesin, por nuk kishte arritur ta siguronte dot. Por edhe pse ai ka kaluar tek Fiorentina, nje klauzole ne kontraten e tij shkruan se Interi i detyrohet nje bonus prej 6 milione eurosh ne rast se lojtari largohet nga Interi: qofte perfundimisht apo ne huazim.

Deri me tani kete gje e ka shkruar vetem Corriere dello Sport dhe priten konfirmime edhe nga mediat e tjera. Por eshte nje lajm surprize ky dhe nuk ishte perfolur asnjehere me pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.