Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

432 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Inter, cfare shifrash: shkon ne qiell kosto e Barella: ja bonusi qe duhet paguar te Cagliari.”

Corriere zbulon: “Inter, cfare shifrash: shkon ne qiell kosto e Barella: ja bonusi qe duhet paguar te Cagliari.”
Inter Club Staff

Kunder Napolit, Conte do te besoje perseri tek Nicolo Barella, qe ka qene jashte fushes se lojes ne turnin e fundit per shkak skualifikimi.

Ky eshte nje rikthim shume i rendesishem per mesfushen zikalter pikerisht kunder nje klubi si ai i Napoli qe eshte nje kocke e forte.

Por Corriere dello Sport ka dashur te ndalet diku tjeter, duke zbuluar edhe disa gjera per Nicolo Barella, per te tashmen dhe te kaluaren e tij.

“Zhang, pervec Romes dhe Chelsea, ne ate kohe arriti te mundte edhe Napolin ne garen per Barella qe luante te Cagliari.”

“Oferta e Napolit ishte 20 milione euro plus Rog dhe Ounas, per nje total prej 50 milione eurosh per Cagliarin.”

“Por ne ate rast prevaloi deshira per Interin qe kishte Barella: tani qe jemi dy vite larg nga ai refuzim dhe ‘jo faleminderit’ qe tha Barella, ai eshte kthyer ne nje pike thelbesore e Interit.”

“Conte, sapo erdhi, i kerkoi drejtuesve te besonin fort te talenti sard dhe Marotta dhe Ausilio vune ne pjate shume para per Cagliarin.”

“Interi deri me tani ka paguar 37 milione euro per te, por 8 milione euro te tjera do te shkojne te kasat e Cagliarit shume shpejt.”

“Ato lidhen me arritjen nga Barella te 100 prezencave me Interin (me disa hapa te ndryshem) dhe 4 milione euro ne rast te ndonje trofeu te fituar nga Interi.”

“Per Interin do te jete nje sakrifice jo e vogel qe ne muajt e ardhshem te paguaje per Nicolo edhe 12 milione euro te tjera per bonuse, por duke pare se sa i rendesishem eshte bere ai, mbase klubi zikalter do i paguaje me deshire ato para. Nderkohe, ne te ardhmen e afert parashikohet edhe nje rinovim kontrate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.