Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon gjithcka: “Inter, ja pse conte nuk po kalon te mbrojtja me 4: ai e di qe nese…”

Corriere zbulon gjithcka: “Inter, ja pse conte nuk po kalon te mbrojtja me 4: ai e di qe nese…”
Inter Club Staff

Ne pritje te sfides shume decizive ne Champions League kunder Borussia Monchengladbach, Interi dhe Conte jane te perqendruar per ndeshjen e sotme kunder Sassuolos.

Nje ndeshje shume e komplikuar kjo, sepse perballe eshte skuadra e dyte e kampionatit, dhe qe ka mundur nder te tjera edhe Napolin por nuk ka humbur asnje ndeshje.

Zikalterit “kane mundesi qe te dergojne nje mesazh ne Serie A, por per te arritur kete, duhet te evitojne gabimet ne mbrojtje, sidomos ato individuale (10 ndeshje nga 12 kane pesuar te pakten nje gol)”, evidenton Corriere dello Sport.

Por me nje humbje tjeter, Interi do e komplikonte shume rrugen e saj ne kete sezon. Kete e di edhe tekniku nga Lecce, por edhe vete Presidenti Zhang.

nte

“Te gjendesh 8 pike larg nga vendi i pare pas 9 javesh kampionat, do te ishte nje nisje shume e keqe e sezonit.”

“E di Conte kete, pranadaj ka karikuar lojtaret e tij per nje ndeshje te madhe. Ka kerkuar kujdes maksimal.”

MODULI – Duke kaluar te ceshtjet e fushes, Conten e stervitjen e se enjtes kishte provuar edhe mbrojten me kater ne fushen e lojes, por sot do te rikthehet tek e kaluara, pra tek mbrojtja me tre.

Conte “e di qe momenti nuk eshte i thjeshte por eshte i bindur qe per te ndryshuar modul ka nevoje per nje pune specifike per levizjet dhe mekanizmat e lojes”.

“Sot favorit per te luajtur jane Skriniar, De Vrij dhe Bastoni perballe Handanovic. Nderkohe, Darmian dhe Perisic duken te sigurt ne krah perpara Hakami dhe Perisic.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.