Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

468 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon gjithcka: “Inter, ja vendimi i marre nga drejtuesit per Vidal: ai fillimisht do te paguaje…”

Corriere zbulon gjithcka: “Inter, ja vendimi i marre nga drejtuesit per Vidal: ai fillimisht do te paguaje…”
Inter Club Staff

Nje nate per tu harruar per Interin ajo dje. Ndeshja ndaj Real Madrid ka certifikuar ate qe zikalterit nuk jane ende gati per kapercimin e madh.

Diferenca ndermjet dy skuadrave diten e djeshme ka qene shume e madhe, edhe pse Reali ka qene me mungesa te rednesishme.

Nje ndeshje e kushtezuar nga goli e Hazard, ne minuten e gjashte, por mbi te gjitha nga kartoni i kuq i Arturo Vidal.

Ashtu si nenvizon Corriere dello Sport, nje lojtar me eksperiencen e tij, nuk diuhet ta kishte bere kurre nje gabim te tille te pakonceptueshem.

“Me siguri do te konfirmohet thashthemi i minutave te para: drejtuesit kane bere gati nje denim shembullor per te.”

“Ai do te paguaje fillimisht nje gjobe te majme per ate qe beri dje dhe me pas do te rikthehet te stervitet me skuadren.”

“Por ata qe jane afer lojtarit tregojne per nje Arturo Vidal qe nuk e ka dashur veten dje pas ndeshjes dhe ka qene teper i merzitur.”

“Ai i ka kerkuar falje te gjitheve, por ka vazhduar me te tijen edhe ne dhomat e zhveshjes ku ka thene se penalltia ishte dhe se arbitri beri nje padrejtesi ndaj Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.