Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

419 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon gjithcka: “Kemi nje pakt te ri te skuadres me Conten: eshte bere me dije se qe tani e tutje te…”

Corriere zbulon gjithcka: “Kemi nje pakt te ri te skuadres me Conten: eshte bere me dije se qe tani e tutje te…”
Inter Club Staff

Demokracia e Antonio Contes po ben qe Interi te fluturoje. Keshtu shkruan Corriere della Sera diten e sotme teksa rikthehet te deklaratat e Contes post-Parma.

Ata kane nenvizuar se si Conte i ka dhene hapsire praktikisht te gjithe skuadres qe ka ne dispozicion, me perjashtimin e Matias Vecino, por kjo ka ndodhur per shkak te problemeve fizike te ketij te fundit, por per ndonje arsye futbollistike.

“Prej kohesh Vecino eshte rikthyer ne pankine dhe dihet qe heret ose vone edhe ai do te kete momentin e tij.”

“Por ajo qe behet me dije eshte se tashme kemi nej pakt totalisht te ri te skuadres me tranjerin qe po i udheheq.”

“Per cfare behet fjale? Per besimin qe ata kane per Conten: te gjithe i kane deklaruar nje besim te pakushtezuar, qofte ata qe luajne por qofte edhe ata qe jane ne stol me shume.”

“Dicka te tille e kemi vene re te Alexis Sanchez, qe eshte treguar i gatshem per te dhene ndihmen e tij skuadrs, dicka qe kishte ndodhur nje jave me pare me Darmian dhe dicka qe po vihet re edhe te Vidal, qe e ka humbur vendin e tij ndaj Eriksen.”

“Tashme nuk ka asnje dyshim: te gjithe jane perkrah Contes, luajne me shume apo luajne me pak, nuk ka aspak rendesi.”

“Se kush do te luaje, vendos gjithmone ai: detyra e atyre qe zgjidhen eshte te japin maksimumin, e nuk ka asnje te preferuar.”

“Pikerisht ashtu si tha edhe Conte, ai po tregohet demokratik: nuk shikon aspak nga fytyra, por nga ate qe secili mund te beje per Interin ne kete moment. Te gjithe jane te rendesishem ama, askush me pak e askush me shume. Pavarsisht minutave.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.