Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

459 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Inter, ja cfare po ndodh me Bremer: lojtari rinovoi me Torinon vetem per…”

Corriere zbulon: “Inter, ja cfare po ndodh me Bremer: lojtari rinovoi me Torinon vetem per…”
Inter Club Staff

Rinovimi i Bremer me Torinon eshte zyrtarizuar diten e djeshme dhe skadenca e re eshte ne vitin 2024.

Por kjo gje me sa duket nuk do te ndryshoje aspak te ardhmen e tij qe tashme eshte e vendosur dhe ka nje shenje jo te vogel zikalter.

Sipas Corriere dello Sport, ne fakt, braziliani ne vere do duhet te largohet nga Torino dhe Cairo nuk ka cfare ben per kete gje.

“Natyrisht, e ardhmja e Bremer flet zikalter. Kjo per shkak se ai tashme ka nje marreveshje maksimale me Interin prej kohesh.”

“Klubi zikalter nuk ka aspak ndermend te frikesohet nga rinovimi qe ka bere lojtari me Torinon dhe kjo ka qene nje forme falenderimi nga ana e atij per Torinon qe ka besuar tek ai.”

“Inter i ka idete e qarta; Bremer do te vije ne Milano ne rast se Stefan De Vrij do te largohet dhe vlera e blerjes se tij do te jete ne nje linje me vleren e tregut.”

“Edhe Milan e ka tentuar per Bremer por duket se ne kete moment Interi eshte ne avantazh ndaj te gjithave fale marreveshjes fillestare me agjentin.”

“Por asnjehere nuk eshte perjashtuar fakti se Bremer mund te qendroje edhe nje sezon tjeter. Por nese ai largohet, destinacioni dihet: Milano zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.