Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,325 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Inter ka dy aleate ne kete moment per te fituar Scudetton: njeri ka te beje vetem me…”

Corriere zbulon: “Inter ka dy aleate ne kete moment per te fituar Scudetton: njeri ka te beje vetem me…”
Inter Club Staff

“Ne kete moment qe po flasim, edhe pse Inter e ka te teper te veshtire sepse eshte dy pike prapa, ka dy aleate te medhenj ne garen Scudetto.”

Keshtu e nis shkrimin e saj Corriere della Sera, qe nder te tjera tregon edhe pse ziklaterit kane dy gjera qe mund ta ndihmojne ne kete moment.

“E para eshte fakti se Inter do te zbrese perpara Milanit ne fushe dhe do te tentoje te fuse presion per kundershtaret.”

“Kjo gje mund te jete nje avantazh i madh. Kalendari ne leter eshte nje aleat i madh i Interit qe do te kete nderkohe dy ndeshje ne shtepi dhe nje ne transferte.”

“Nderkohe, e kunderta me Milan, qe do te luaje dy here larg Milanos dhe ne San Siro do te luaje kunder Atalantes, nje skuader me vlere te madhe.”

“Por nder kundershtaret e Inzaghit, Empoli per shembull e ka siguruar qendrimin ne Serie A, dhe ne kete moment vetem Cagliari mund te jete nje rrezik.”

“Por Inter ne kete ndeshje do te shkoje pas finales se Kupes se Italise dhe nje fitore ndaj Juventusit mund te spostoje ekuilibrat.”

“Prandaj, ne ndeshjen e fundit ndaj Sampit pastaj gjithcka mund te jete edhe me e thjeshte nga ana mentale. Gjithmone nese Milan ben ndonje hap fals.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.