Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Inter, ne Bologna mund te kemi nje super surprize ne formacion nga minuta e pare.”

Corriere zbulon: “Inter, ne Bologna mund te kemi nje super surprize ne formacion nga minuta e pare.”
Inter Club Staff

Shpresa e te gjitheve ne Appiano Gentile eshte ajo qe Samir Handanovic te negativizohet dhe te mund te rikthehet ne dispozicion ndaj Bolognes.

Por varianti anglez mund te jete pak me i veshtire per tu kaluar – nenvizon Corriere dello Sport – por ai mund te jete dhe subjekt i nje rregulli te Contes.

Qe prej fillimit te pandemise, Conte asnjehere nuk ka perdorur nje lojtar titullar menjehere sapo eshte rikthyer nga Covid.

Keshtu, shanset jane qe Conte te mos e thyeje kete ‘rregull’ as per portierin e Interit, edhe pse ai ka nje rol ndryshe nga te tjeret.

“Pikerisht per kete arsye mund te kemi nje super surprize nga minuta e pare ndaj Bolognes: Ionut Radu ne formacion.”

“Per momentin ai eshte ne kombetare, sepse ben pjese te te grumbulluarit e Kombetares se Rumanise per Boterorin e Katarit.”

“Nderkohe, Handanovic diten e djeshme ka perfunduar 10 ditet ku duhet te prese per te bere nje tampon.”

“Per te gjetur nje ndeshje prej titullari te Radu ne Serie A duhet te rikthehemi ne 21 dhjetor 2019 te Inter-Genoa 4-0.”

“Duke pare shanset, tashme me te gjitha gjasat do e kete radhen Radu per te luajtur qe Covidin e ka pasur ne tetor.”

“Do te jete nje shans i arte per te treguar vlerat portieri rumun ne nje kohe kur e ardhmja e Samir eshte e pasigurt.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.