Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

405 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Inter po tenton nje shkembim lojtaresh me Lazion? Marotta ka ofruar Pinamontin per…”

Corriere zbulon: “Inter po tenton nje shkembim lojtaresh me Lazion? Marotta ka ofruar Pinamontin per…”
Inter Club Staff

Caicedo eshte ne shitje? Jo per Inzaghin, qe do e hedhe ne fushen e lojes si titullar diten e sotme.

Rreziku konkret eshte qe ai nese mer karton te verdhe, do te humbase derbin. Por sipas Corriere dello Sport, klubi nuk eshte absolutisht me te njejten ide si tranjeri.

Lotito dhe Tare do te jene dakort qe ai te shitet per nje shifer nga 8 deri ne 10 milione euro. E zerat e merkatos e lidhin ate me nje kalim te Interi.

Po shtohen dita dites keto zera dhe ne oret e fundit ka dale ne pah nje thashethem i ri merkatoje, ku shikon nje shkembim me Interin.

 

“Kane ardhur disa mohime nga Interi, por kjo eshte nje hipoteze per tu pare me kujdes duke pare deshirat dhe nevojat e klubit zikalter.”

“Formula? Tashme dihet se Interi nuk mund te investoje para te rendesishme dhe me sa duket Marotta ka ofruar ne kembim kartonin e Andrea Pinamontit qe eshte ne shitje.”

“Ate po e kerkojne edhe skuadra te tjera, por Interi do e bente me deshire nje shkembim te tille duke qene se do te siguronte nje zevendes Lukaku.”

“Per Taren, Pinamonti eshte nje element interesant duke qene se eshte shume i ri dhe ai i shikon me shume kujdes keto lloj blerjesh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.