Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

493 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Inter, shitja e Skriniar sjell ne Milano dy goditje? Ja emrat.”

Corriere zbulon: “Inter, shitja e Skriniar sjell ne Milano dy goditje? Ja emrat.”
Inter Club Staff

“Interi i ri nuk eshte shume i ndryshem nga Interi i vjeter, i cili ka perfunduar i dyti ne Serie A dhe ne Europa League.”

“Eshte mbyllur me shume polemika, por ambjenti zikalter eshte pastruar, eshte me i qete dhe me pak ‘i helmuar.”

Keshtu hapet sot artikulli i Corriere dello Sport, per sa i perket debutimit ne Serie A dhe per Interin e Contes ne kete sezon qe do e nise gjithcka sot me nje ndeshje ndaj Fiorentines ne San Siro.

“Interi e nis nga 3 pike larg Juventusit, qe ka nje ndeshje me shume. Por Interi eshte ne kerkim te nje kampionati qe mungon prej 10 vitesh.”

“Me fjale, nuk ka asnje detyrim per fitore. Por pyeteni pak tifozet e Interit se cfare mendojne per kete sezon dhe cfare duan, pertej fjaleve te Contes dhe Marottes.”

LARGIMI I SKRINIAR – Por me pas, Corriere della Sera, tregon se kush mund te jene levizjet e fundit te merkatos ne shtepine Inter.

“Aty ne mes mungon nje lojtar si Kante, i cili mund te beje qe mesfusha e Interit te jete nje nga me te frikshmet ne Europe.”

“Ne kete moment duket si i sigurt transferimi i Milan Skriniar tek Tottenham per 45 milione euro.”

“Kjo gje do te bente qe Interi te hidhej ne sulm per Smalling, por edhe per Kante. Jane ata te dy emrat me te nxehte te zikalterit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.