Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

336 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Interi gati te rrembeje sulmuesin e Lazios ne kete merkato? Ja si qendron e verteta.”

Corriere zbulon: “Interi gati te rrembeje sulmuesin e Lazios ne kete merkato? Ja si qendron e verteta.”
Inter Club Staff

Ne diten e djeshme ka dal nje ze i rendesishem ne ambjentet e merkatos per interesin e mundshem te Interit per Felipe Caicedo.

Sulmuesi i Lazios ka qene nje zevendesues i shkelqyer te Lazio dhe ka shenuar me te vertete shume sa here eshte futur nga stoli.

Pra praktikisht eshte ajo qe i mungon Interit ne kete moment, duke qene se zikalterit nuk kane nje zevendes Lukaku.

Per te ka folur madje edhe Cassano i cili ka thene publikisht se nese Interi deshiron kampionatin, duhet te bleje Caicedon.

Por si qendron e verteta? Me sa duket, emri i Caicedos dhe i kalimit te tij tek Interi per momentin eshte vetem nje thashethem pa baza.

“Eshte e vertete qe Conte po kerkon me ngulm nje zevendes per Lukaku, por Interi nuk do i shpenzonte tani 8 milione euro per Caicedo.”

“Kjo eshte shifra qe kerkon Lotito per kartonin e tij, dhe kjo levizje do i hapte rruge Muriqit te luante me shume te Lazio.”

“Por jo, nuk do te behet: Interi zevendeson e Lukaku deshiron ta marre me parameter zero ose me vetem 1-2 milione euro. Nuk eshte koha per nje investim te tille per nje lojtar zevendesues”, tregon Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.