Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

603 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Ivan Perisic ka nje enderr te madhe: nuk eshte qendrimi tek Interi por transferimi tek…”

Corriere zbulon: “Ivan Perisic ka nje enderr te madhe: nuk eshte qendrimi tek Interi por transferimi tek…”
Inter Club Staff

Ekzaktesisht si bashkekombasi i tij Brozovic, edhe Ivan Perisic po konfirmohet se eshte nje njeri shume i rendesishem per Interin.

Ai ne kete sezon ka dhuruar disa ndeshje te nje cilesie shume te larte duke habitur jo pak edhe kritiket e tij.

Nderkohe, pikerisht si Marcelo, edhe ai eshte ne skadence ne fund te sezonit, por eshte me larg rinovimit se ai.

Per kete flet Corriere dello Sport e cila mundohet qe te zbuloje nje enderr te madhe qe Ivan Perisic ka ne sirtar prej kohesh.

“Eshte lene ne dakordesi me Interin qe nje takim serioz per te rinovuar kontraten e tij do te behet ne shkurt ose ne mars te 2022.”

“Ne ate kohe, lojtari i Interit do te kete mbushur 33 vjec dhe do te kete ide me te qarta se cfare deshiron te beje me karrieren e tij.”

“Nga njera ane do te jete propozimi i Interit per te qendruar por nga ana tjeter do te jete kerkesa e Perisic qe fillimisht ka kerkuar 6 milione euro per qendrimin ne Milano.”

“Lojtari nderkohe ka nje enderr qe prej 2015: deshiron te luaje te pakten nje sezon edhe ne Premier League duke qene se e ka admiruar gjithmone kete lige. Por nese kjo nuk do te jete e mundur, ai atehere do te qendronte me deshire te madhe tek Inter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.