Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

658 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Ja cfare ndodhi kur Barcelona i ofroi Interit Cancelon ne kembim te Lautaros: Marotta vendosi…”

Corriere zbulon: “Ja cfare ndodhi kur Barcelona i ofroi Interit Cancelon ne kembim te Lautaros: Marotta vendosi…”
Inter Club Staff

Me sa duket ka deshtuar perfundimisht hipoteza per te pare Joao Cancelon perseri me bluzen e Interit.

Lojtari i krahut portugez, sipas disa lajmeve qe vijne nga Spanja dhe Italia, do te mund te kishte hyre ne nje operacion me Cityn dhe Barcelonen per Lautaro Martinez.

Edhe pse ky skenar ishte i komplikuar, nuk ishte aspak i pamundur por me sa duket, ka pasur nje ndalese te Interit per gjithe kete tratative.

Sipas Corriere dello Sport, ne mes ka qene vullneti i Interit qe nuk e ka pare kete operacion si dicka me benefit ekonomik por jo vetem.

“Ishte folur shume per nje shkembim, me Manchester Cityn qe dergonte Cancelon ne Barcelone dhe ne anen e kundert shkonte Semedo.”

“Joao Cancelo me pas do te perdorej per ta dhene tek Interi, por ky operacion ka deshtuar totalisht dhe nuk ka kthim pas.”

“Per me shume, anglezet kane dashur ta vleresojne 50 milione euro Cancelon, sepse e kane blere 65 milione euro nga Juventusi nje vere me parre.”

“Keshtu, kjo do te thoshte se Barcelona do e blinte per 50 milione dhe do e vleresonte ne tratativen per Lautaron po 50 milione.”

“Parate per Lautaron do te zbrisnin ndjeshem, por Interi do te ngarkohej shume me nje investim te madh ne bilanc, sepse amortizimi i 50 milione eurove do te ishte nje problem i madh per Interin nder vite.”

“Ky skenar eshte hedhur poshte menjehere nga Marotta dhe Ausilio edhe pse deshira per ta pare perseri Cancelon ne Milano ishte shume e madhe.”

“Te pakten eshte e sigurt qe Cancelo nuk mund te futet dot ne marreveshjen per Lautaron. Nese do te kete ndonje interesim ne te ardhmen direkt me Manchester City, ndryshon puna. Edhe pse deri me tani dicka e tille nuk rezulton te kete ndodhur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.