Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

216 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Lukaku, ja statistikat e tij te tmerrshme ndaj Juventusit: ai kurre nuk…”

Corriere zbulon: “Lukaku, ja statistikat e tij te tmerrshme ndaj Juventusit: ai kurre nuk…”
Inter Club Staff

“Rruga per finalen eshte e veshtire, nuk ka asnje marzh gabimi per Interin, gjithmone nese zikalterit nuk do duan te marrin eleminimin e trete te sezonit (duke qene se ne Europe eleminimi ishte i dyfishte duke qene se doli edhe nga Champions por nuk kapi dot as Europa League).

Keshtu hapet artikulli i Corriere della Sera per sa i perket ndeshjes se sotme, ku Interi do te luaje ndaj Juventusit per te tentuar nje kalim turi ne Kupen e Italise.

Zikalterit do duhet te fitojne me patjeter, por edhe nje fitore 0-1 do te sillte eleminimin e djemve te Contes, prandaj gjithcka do te jete shume e veshtire.

“Do te duhet me patjeter nje fitore me te pakten dy gola diference ne nje fushe ku Interi nuk fiton prej nente vitesh.”

“Interi do te gjeje Hakimi dhe Lukaku ne krahasim me ndeshjen e fundit, sepse te dy ata kane qene te skualifikuar.”

“Por duhet theksuar edhe dicka: Lukaku ka deshtuar keqazi ne te gjitha ndeshjet kunder Juventusit ne kater ndeshjet e kaluara.”

“Tre nga keto i ka luajtur me Interin dhe nje kur ishte te Manchester United: as nuk ka shenuar dot por as nuk ka dhene nje assist te vetem.”

“Mesfushori belg keshtu nuk ka marre dot pjese ne asnje aksion goli ndaj Juventusit. Edhe pse Conte shpreson, e kaluara nuk eshte se e ndihmon. Por ku i dihet, mbase ai sot eshte gati te shkruaje nje faqe te re te historise.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.