Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

718 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Perse Interi bleu nje si Caicedo? E thjeshte. Inter ka vendosur qe…”

Corriere zbulon: “Perse Interi bleu nje si Caicedo? E thjeshte. Inter ka vendosur qe…”
Inter Club Staff

Corriere della Sera diten e sotme ka analizuar levizjet e merkatos se koheve te fundit nga ana e Interit.

Ata kane tentuar qe te shpjegojne se pse Interi investoi per keto gjashte muaj duke afruar ne skuader nje si Caicedo nga Genoa.

“Nuk do te mbushe 22 vjec sot: por ka 33 vite mbi shpine. As nuk eshte ndonje top player nderkombetar.”

“As nuk eshte se ka ndonje karriere te madhe pas shpine qe mund te thuhet se lojtari ka bere mire gjithmone”

“Por Caicedo eshte zgjedhur per nje motiv te qarte tek Interi: ai mund te jape nje dore teper te madhe per sa i perket luftes Scudetto.”

“Edhe pse normalisht nuk eshte Vlahovic, Inzaghi e ka dashur me shume force ekuadorianin e Genoas.”

“Kjo per arsye se Interi me Correa dhe Sanchez ka pasur shume mungesa ne sulm dhe Inzaghi shpesh ka pasur zgjedhje te detyruara.”

“Te afrosh nje sulmues te peste sot kur ti ke nje modul me 2 sulmues do te thote se ky eshte nje luks qe pak skuadra ne Serie A mund t’ja lejojne vetes.”

“Nderkohe, ai pastaj siguron gjithmone sasi ne ato minutat e fundit te ‘zones Inzaghi’ ku Interi rrit presionin dhe shkon per te gjetur golin.”

“Per hir te vertetes po, eshte nje blerje surprize, por Interi ka ditur te beje Interin ne kete merkato: ka marre edhe Gosens.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.