Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,472 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Po, gjithcka e vertete: Lukaku ndodhet ne Belgjike por ka nje mision madhor: po tenton…”

Corriere zbulon: “Po, gjithcka e vertete: Lukaku ndodhet ne Belgjike por ka nje mision madhor: po tenton…”
Inter Club Staff

Romelu Lukaku ka zgjedhur qe te kurohet nga demtimi ne Belgjike, te Proximus Basecamp di Tubize, por jo per mungese besimi te stafi mjekesor zikalter, por per shkak te nje historie te vjeter dhe pozitive.

Per kete gje flet sot Corriere dello Sport, e cila tregon se si belgu ka vendosur bashke me Interin qe te udhetoje drejt Belgjikes.

Qellimi? Eshte madhor natyrisht: ai deshiron te kthehet ne dispozicion te Interit per ndeshjen ndaj Udineses ne Serie A.

Por cfare po ndodh dhe pse ky udhetim drejt Belgjikes? “Me sa duket, Big Rom edhe ne te kaluaren e ka bere dicka te tille”.

“Kjo ka ndodhur disa vite me pare, kur ai ka vendosur te shkoje te rekuperohet prane stafit mjekesor te Belgjikes, duke qene se atje e presin disa makineri te gjenerates se fundit dhe disa profesioniste qe e njohin qe ne nje moshe teper te re fizikun e tij”.

“Ai do te kthehet ne Milano diten e premte, dhe pret qe te pakten ne rikthim, te filloje stervitjen individuale dhe me pas edhe ate me skuadren”.

“Ky udhetim do i garantoje Interit edhe mos grumbullimin per dy ndeshjet e Nations League qe skuadra e Belgjikes ka ne kete muaj”.

“Lojtari deshiron qe te qendroje ne Appiano Gentile per tu qetesuar pak pas nje momenti teper te mbushur me impenjime”.

“Edhe ne 2018 Lukaku udhetoi drejt Belgjikes per nje problem te ngjashem dhe ne ate kohe, mjeku i Kombetares Belge, Kristof Sas, beri qe ai te kthehej ne fushe ne nje kohe rekord. Do ja dale kesaj radhe? Te pakten ai po shpreson”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.