Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

781 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon shifrat: “Cfare rekordi per Simone Inzaghin: ai kurre ne karrieren e tij nuk e ka mbyllur…”

Corriere zbulon shifrat: “Cfare rekordi per Simone Inzaghin: ai kurre ne karrieren e tij nuk e ka mbyllur…”
Inter Club Staff

Ne javen kur Atalanta dhe Roma bashke me Milanin dhe Napolin do te perballen me njera-tjetren, Interi shkon ne Salerno.

Do te luaje ndeshjen e saj te parafundit me skuadren e fundit ne klasifikim dhe mund te shtoje keshtu diferencen me skuadrat poshte saj.

Nje sukses i Interit, do te bente qe klubi zikalter te shkonte ne plus kater pike nga vendi i dyte, nje avantazh i rendesishem ky.

Interi do te shkoje ne kete takim me pese fitore radhazi dhe do te tentoje keshtu fitoren e gjashte ne transferte.

“Por kujdes. Interi jo vetem qe do te tentoje ta mbylle ne vendin e pare, por mund te ndihmone Inzaghin te arrije nje rekord te pabesueshem.”

“Tranjeri i Interit mund te kape 46 pike, nje shifer qe do e bente ne radhe te pare qe Inzaghi te kishte pese pike me shume se Conte.”

“Por ai do te arrinte edhe nje rekord personal sepse do ta bente automatikisht nisjen me te mire ne karrieren e tij.”

“Nderkohe, Interi me dy fitore mund te behet keshtu skuadra me nisjen e trete me te mire ne histori, pas Interit te Mancinit ne 2006 dhe 2007 qe kapen respektivisht 51 dhe 49 pike.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.