Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

316 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corsera – Eshte nje Inter me i matur, qe ka gjetur Perisicin me te mire bashke me Rafinha e Cancelo

Corsera – Eshte nje Inter me i matur, qe ka gjetur Perisicin me te mire bashke me Rafinha e Cancelo
Bujar Berishaj

Interi luan shanset e saj per te siguruar pjesemarrjen ne edicionin e ardhshem te Champions League ne tre transfertat radhazi me Milanin, Torinon dhe Atalantan. Kete thote Corriere della Sera qe shkruan:

“Rrezik per zikalterit jane impenjimet e shpeshta. Mes kampionatit dhe Kupes se Italise kane fituar vetem njehere kur kane luajtur ne mes te javes, 24 tetor me Sampdorian. Rastesi ose fakti qe zikalterit nuk jane mesuar te luajne ndeshje afer me njera tjetren duke mos pasur kupat europiane. Por tani eshte nje Inter tjeter, ka nderruar faqe duke kaluar te shkuadren dhe idene qe mund te luaj vetem ne nje menyre dhe me interpretime te njejta gjithmone. Nje Inter me i matur”.

E per kete sipas gazetes ne fjale nje kontribut te madhe kane dhe edhe Rafinga me Cancelon, por edhe Perisic, qe eshte ne nje forme te mire dhe ka shenuar ne dy ndeshjet e fundit, pa harruar assistin per Icardin, qe ne dy ndeshjet e fundit ka shenuar as me pak e as me shume se 6 gola.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.