Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

467 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CorSera i hedh benzine zjarrit: “Lautaro do ike tek Barcelona: ja shifra finale e transferimit. Conte eshte super i shqetesuar.”

CorSera i hedh benzine zjarrit: “Lautaro do ike tek Barcelona: ja shifra finale e transferimit. Conte eshte super i shqetesuar.”
Inter Club Staff

Gjithmone e me shume Lautaro Martinez. Ne faqen e pare per Interin eshte gjithmone El Toro argjentinas.

Ai eshte ne qender te debatit te merkatos dhe per kete gje behet objekt bisede edhe per paraqitjet e tij qe per hir te vertetes kane qene jo te mira.

Ne gjysmefinalen e kthimit kunder Napolit diten e djeshme, Lautaor Martinez nuk shkelqeu aspak por ne fakt ishte edhe nje nga me te dobetit ne fushe.

A ka qene ai i shqetesuar nga zerat e Barcelones? Shqetesimi me i madh ne shtepine Inter ne radhe te pare eshte ky.

“Ne fund te sezonit, 22 vjecari argjentinas do te shkoje tek Barcelona per rreth 90 milione euro.”

“Eshte kjo shifra finale. Pra me pak se 111 milione eurot qe parashikon klauzola qe skadon ne daten 07 korrik.”

“Ne keto kohera pandemie, nje ulje per sa i perket cmimit mund te pranohet por pervec parave, Interi do te marre ne kembim edhe nje lojtar.”

“Gjithesesi problemi me i madh per Interin ne kete moment eshte rendimenti i El Toro qe nga tani e deri ne fund te sezonit.”

“Pra jane edhe 13 ndeshje per tu luajtur dhe Europa League ne mes qe Interi deshiron ta fitoje me patjeter.”

Kete nenvizon Corriere della Sera e cila vazhdon edhe me tej dhe shpjegon me detaje situaten e tij.

“Ky Lautaro Martinez Interit nuk i ben pune aspak. Ai duhet te gjeje ate Lautaron e fillimit, ate te 16 golave te shenuar ne fillim te sezonit.”

“Ate Lautaron perpara se te dilnin zerat per nje kalim te Barcelona e Leo Messit sepse ky Lautaro po demton Interin.”

“Gjithesesi, frika e Interit eshte e madhe sepse nje vazhdim nga ana e tij e kesaj forme te dobet do te thote edhe nje renie cmimi.”

“Per te mos folur pastaj edhe per demin sportiv sepse nje si Lautaro eshte shume i rendesishem per skuadren dhe per Conten.”

“Me pak fjale, te gjithe duan qe Lautaro te rikthehet ai i fillim sezonit. Te pakten edhe per nje here te fundit perpara se te largohet sepse Conte nderkohe eshte super i shqetesuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.