Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

296 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corsera – Inter, sulm i heshtur: po behet shprehi e keqe

Corsera – Inter, sulm i heshtur: po behet shprehi e keqe
Bujar Berishaj

“Nje barazim ne vuajtje”. Corriere dello Sport e analizon keshtu rezultatin 0-0 ne Bergamo te Interit.

“Inter rrezikon, dridhet, por ne fund qendron ne kembe. 0-0 eshte nje rast i humbur duke pare klasifikimin, por duke konsideruar pjesen e pare qe u zhvillua me Atalantan, duhet pranuar”.

“Ndjesia eshte qe Interi eshte kthyer ai i disa jave me pare. Gabon qasjen e ndeshjes, e vuan mungesen ne mesfushe te te skualifikuarit Brozovic, nuk fiton per here te trete (vetem dy pike te fituara) dhe nuk shenon (nuk ndodhte prej 2012)”.

“Jo vetem. Ne gjysme oren e fundit kur bergamasket ishin me dobet, Interi nuk ka as qartesine as forcen per te konkretizuar rastet dhe per te sjellur fitoren ne shtepi qe do te thoshte nje vend i trete ne pritje te derbyt te Romes”.

“Ne sulm zikalterit jane te heshtur. Dhe po behet nje shprehi e trishte. Icardi, qe akoma nuk ka shenur ne kete stadium, nuk ka asnje raste. Perisic nuk eshte i sakte, si Rafinha. Mungon gjakftohtesia ne zonen e kundershtarit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.