Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

1,952 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corsera – Inter ultimatum per Vrsaljko: gati alternativa Darmian!

Corsera – Inter ultimatum per Vrsaljko: gati alternativa Darmian!
  • On 23/07/2018, 17:41

Nje jave, maksimumi 8 dite e Interi do kete nje mbrojtes te ri ne krahun e djathte. Klubi zikalter nuk mund te presi me teper pasi Luciano Spalletti ka filluar pergatitjet per sezonin e ri dhe ka ne dispozicion vetem D’Ambrosion. I preferuari eshte Sime Vrsaljko por Atletico po refuzon gjithe kerkesat jo vetem te Inter por edhe nga Anglia. Ausilio pret nje pergjigje perfundimtare nga Atletico dhe propozimi i tij eshte nje huazim 5-6 milion euro dhe e drejta e blerjes per 25. Klubi spanjoll kerkon ta shes menjehere me titull perfundimtar.

Nese kjo marveshje nuk zhbllokohet ne oret e ardhshme, klubi zikalter do hidhet ne alternativa te tjera. Henrichs dhe Darmian jane dy me te mundshmit. Ky i fundit e pelqen nje rikthim ne Itali dhe mund te perdoret ne listen Uefa si italian. Me e vaket duket kandidatura e Davide Zappacosta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.